short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Merkezi Sistem Temizliği » Petek Temizleme

Merkezi Sistem Temizliği

HEMEN ARA!


Merkezi Sistem Temizliği, Merkezi ısıtma sistemlerinde korozyon, zaman içinde sorunlara ve arızalara neden olabilecek çamur birikmesine yol açabilir. Bir ısıtma sistemi ilk kurulduğunda, korozyon olasılığını en aza indirmek için temizlenmelidir. Bu merkezi sistem temizliği işlemi, lehimli derzlerde kullanılan akış ve boru kesmesinden doğan küçük bakır partikül birikimleri gibi şeyleri ortadan kaldıracaktır. Suda bulunan oksijen ısıtıldığı için serbest bırakılabilir ve bu da çelik bileşenlerinin korozyonuna neden olur.

Bu paslanma süreci aynı zamanda sistemde tortunun birikmesine de neden olacaktır. Sisteme giren havanın da benzer bir etkisi olacaktır. Buna ek olarak, bir merkezi ısıtma sisteminin bileşenleri için bir dizi farklı metal kullandığımız için. Su bunlardan bir kısmının daha fazla çamur birikmesine yol açan bir bozulmasını tetikleyebilir. Sert su alanlarında, sudaki mineraller yavaş yavaş metal yüzeylere yapışabilir. Bu da verimliliği azaltabilir ve aynı zamanda erken sistem arızalarına neden olabilir.

Merkezi Sistem Yıkama Temizleme

Merkezi sistem temizliği için tescilli bir sistem temizleyici katkı maddesi kullanmadan önce sistemdeki suyu tahliye etmeli ve değiştirmelisiniz. Bu, ilk önce suyun içinde biriken tortuların bir kısmının uzaklaştırılmasına izin verecektir. Tipik olarak, çamurlu bir sistemi tahliye ettiğinizde, boşaltılan suyun çok renksiz olduğunu görürsünüz. Herhangi bir işi yapmadan önce, kombinin kapatıldığından ve elektrik kaynağını izole edildiğinden emin olmalısınız. Yakın zamanda çalışıyorsa sistemin soğumasına da izin vermelisiniz. Havalandırmalı bir sistemde bir besleme ve genleşme sarnıç veya başlık deposu olacak ve buradan su kaynağını kapatmanız gerekecektir.

Sisteminizdeki tahliye vanasını bulun. Bu, boru çalışmasının en alt noktasında olmalı ve bir hortumun eklenmesi için tasarlanmış bir çıkışa sahip olmalıdır. Hortumu buradan uygun bir noktaya geçirin ve hortumu tahliye vanasına bağlayın. Boşaltma vanasını açın ve sistemin tamamen boşalmasına izin verin. Tüm suyun tahliye edilmesine izin vermek için üst katlardaki radyatörlerde hava tahliye vanalarını açmalısınız. Sistem boşaltıldıktan sonra bunları kapatmayı unutmayın. Merkezi sistem temizliği basit bir iş değildir o yüzden temizlik firmalarından destek almak en iyisidir.

Merkezi Isıtma Sisteminin Yeniden Doldurulması

Boşaltma vanasını kapatın ve boşaltma için kullanılan hortumu çıkarın. Merkezi sistem temizliği bittikten sonra doldurma döngüsü kullanılır. Radyatörleri teker teker boşaltın, tahliye vanasını açın ve havayı serbest bırakın. Alt kattaki radyatörleri önce ve sonra üst kattakileri yapın. Bu, sistemde hava yakalama şansını en aza indirecektir.

Merkezi Sistem Kimyasalları

Merkezi Isıtma sistemi temizleyicileri özel kimyasallardır. Ayrıntılı açıklamaları okunmadan merkezi sistem temizliği yapılmamalıdır. Ya da merkezi sistem temizliği hizmetinde uzman kişilerden destek almak en iyisidir.  Bazı temizlik firmaları, kimyasalların etkilerini nötralize etmek için temizlikten sonra eklenen nötralize edici bir ürünle birlikte gelir.

Merkezi Isıtma Sisteminin Çalıştırılması

Elektrikleri tekrar açın ve bir saat boyunca normal sıcaklığında çalışmasına izin veren merkezi ısıtmayı çalıştırın. Bu, temizleyicinin sistem etrafında tamamen dolaştırılmasını ve düzgün bir şekilde dağıtılmasını sağlayacaktır.  Merkezi sistem temizliği konusunda alacağınız profesyonel destek  sizi zor olan bu işten sadece kontrol etme aşamasına geçmenizi sağlayacaktır.

Merkezi Sistem Temizliği Fiyatları

Merkezi sistem Temizliği fiyatları yapılacak iş planına göre değişmektedir. Bu yüzden mutlaka temizliği yapacak firmanın sisteminizi görmesini sağlayarak fiyat teklifi vermesini istemeniz en iyisidir.

WhatsApp chat
Petek Temizleme