short haircuts for women tabela modelleri kayseri avukat prefabrik ev fiyatları ve modelleri
Petek Temizliği Hizmetleri ve Fiyatları » Petek Temizleme

Petek Temizliği Hizmetleri ve Fiyatları

HEMEN ARA


Petek Temizliği, uygulaması çeşitli kimyasallar ve cihazlar ile petekler yerlerinde ve sökülmeden yapılır. Peteklerde oluşan kirlenme nedeni ile ısınmayan petekler birçok sorunu beraberinde getirir. İhmal edilen bir petek temizliği sağlık sorunlarına neden olabilir.

Peteklerin ısıtma sorunları başladığı zaman, kalorifer peteklerinin temizliğinin yapılması gerektiğini düşünmeniz gerekir. Petek temizliğinde yapılan petek hava alınma işleminde gelen suyun rengi peteklerdeki sorunu belirtir. Suyun rengi çapaklı ve çamurlu ise bir tıkanıklığın habercisi olarak genel temizlik zamanının geldiği anlaşılır.

Petek temizliği yapılmamış peteklerde zaman içinde oluşan, pas, kir birikmesi tıkanmalar gerçekleştirir. Oluşan bu birikmeden dolayı ortam ısınması gerçekleşmez. Isınmayı sağlamak için daha çok gaz ve elektrik tüketimi yapmak zorunda kalırsınız. Maliyetleriniz artar ve ısınamadığınız halde daha fazla fatura ödersiniz.

Petek temizliği hem bütçeniz açısından hem de sağlıklı ısınmanız açısından periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Petek temizliği uzun vadeli ve sorunlu bir temizlik değildir, gelişen teknolojik cihazlar sayesinde petekleriniz sökülmeden petek temizliği yapılır. Kış hazırlığı yapılırken önce kombinizi ardından petek temizliklerinizi mutlaka yaptırmalısınız. Sadece bir tanesini yaptırarak ısınmayı sağlayamazsınız. Bu yüzden hem kombi hem de petek temizliğini yaptırmanız ısınma veriminizi arttıracaktır. Petekler kombi tarafından ısıtılan suyla evinizi her odasını ısıtan parçalardır. Petek temizliği de evinizin önemli bir eylemi olarak yıllık temizlik planlarına girmelidir.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Petek Temizliği, maliyetleri günümüzde insanları en çok düşündüren kalemlerden biridir. Bunun için mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Petek temizliği yapılmadığında kombiniz yeni olsa da, tam randımanlı çalışıyor olsa da petekleriniz evinizde ısıtma sağlamayabilir. Petek temizliği uzman ekiplerin kullandığı cihaz ve özel kimyasallar ile temizlenebilir. Kalorifer sistemine bağlanan petek temizleme cihazı ile kimyasallar peteklerin içindeki borularda kir, pas birikimlerin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca kullanılan kimyasallar kireçlenmeyi de önlemektedir.

Petek Temizliği Fiyatları

Petek Temizliği, fiyatları kullanılan peteklere göre değişim göstermektedir. Panel petek, döküm petek ve alimünyum petek olmak üzere üç çeşit petek cinsi bulunmaktadır. Panel petekler, genel olarak, yoğun kullanılan üstü ızgaralı petek cinsi, döküm petek eski tarz, dilimli ve ağır petek cinsi, son yıllarda kullanımı artan alüminyum petekler ise ince, hassas ve dekoratif petek cinsleridir.

Bu durumda uygulanan temizlikte panel petekler en kolay temizliği yapılabilen petek cinsleridir. Alüminyum ve döküm petekler ise biraz daha teferruatlı temizliği gerektirmektedir.  Bu ana bilgiler ile yıllık periyodik bakım fiyatlarını teklif olarak alabilirsiniz.

Petek Temizleme, hizmetlerinde alanında uzman ekiplerimizden destek alabilirsiniz...

Petek Temizleme Fiyatları, hakkında cağrı merkezimizi arayarak bilgiler alabilirsiniz...

Güncellenecektir.

WhatsApp chat
Petek Temizleme